Европа има своя нов властващ в лицето на отбора на „Байерн Мюнхен”!

"Баварците" надиграха доста трудно на финала в Шампионската лига тима на Пари Сен Жермен с минималното 1:0 снощи. Шампионското попадение отбеляза Кингсли Коман в 59-ата минута, а то се оказа и достатъчно.

Очаквано - двата отбора започнаха срещата агресивно още от самото начало

Първият удар към една от двете врати дойде още в 6-ата минута, когато Тиаго Алкантара стреля извън наказателното поле, но високо и твърде неточно. В 14-ата минута Килиан Мбапе се опита да застраши вратата на Мануел Нойер, но Леон Горетцка успя да блокира изстрела му.

В 18-ата минута отборът на ПСЖ създаде и първата чиста ситуация за попадение. Мбапе изведе Неймар отляво в наказателното поле, който се оказа сам срещу Нойер, но вратарят успя да блокира удара му.

Четири минути след това „Байерн” отговори също с първата си реална голова ситуация. Роберт Левандовски успя да стреля със завъртане, след като топката бе центрирана в наказателното поле, но кълбото се отби от десния страничен стълб на вратата на Кейлор Навас.

В 24-ата минута отново парижани имаха чудесен шанс за попадение, след като организираха страхотна контраатака, при която Анхел Ди Мария бе изведен отдясно в наказателното поле и стреля с десния крак, но над вратата и топката излезе в аут.

В 59-ата минута, обаче, „Байерн” удари първи. „Баварците“ организираха постепенна атака, при която Йошуа Кимих центрира на далечната греда към Коман, който с глава препарира Навас за 0:1.

След гола немците вдигнаха темпото

В 65-ата минута Томас Тухел направи и първата си рокада в отбора. Марко Верати замени Леандро Паредес.

Минута след това Дейвид Алаба опита силен удар от дистанция, но над вратата. Малко след това пък Нойер пресече опасно центриране на Ди Мария.

Секунди след това за Байерн в игра се появиха Иван Перишич и Фелипе Коутиньо, които замениха Коман и Гнабри. Двадесет минути преди края на редовното време Ди Мария намери по феноменален начин Маркиньос, който шутира, но отново Нойер изби в ъглов удар.

В 72-ата минута Юлиан Дракслер влезе на терена за ПСЖ, като замени Андер Ерера.

Малко след това парижани имаха претенции за дузпа за нарушение на Кимих срещу Мбапе, но отново Орсато подмина ситуацията.

Десет минути преди края на редовното време Лейвин Курзава замени Хуан Бернат, докато Ерик Максим Чупо-Мотинг смени Анхел Ди Мария. Играта все повече започна да се накъсва заради честите нарушения, които водеха до жълти картони.

В 86-ата минута Корентен Толисо смени Тиаго Алкантара. В добавеното време на срещата Мбапе успя да изведе Ерик Максим Чупо-Мотинг, който опита удар, но се получи карамбол и кълбото се отби от негов съотборник и излезе в аут.

Така дойде ред и на последният съдийски сигнал, който узакони победата на Байерн Мюнхен.