Лондонската полиция съобщи, че е задържала 49 души вчера - деня на финала на Европейското първенство по футбол. 19 полицаи са получили наранявания, предават агенциите. Полицейската операция по охраната на футболната среща е била изключително напрегната до самия край.

Италия триумфира с титлата, след като на финала на митичния стадион "Уембли" в британската столица победи драматично Англия с 3:2 след изпълнение на дузпи. Преди това двата отбора завършиха 1:1 в редовното време, а в продълженията не успяха да си отбележат гол.

Гневни привърженици на домакините започнаха да преобръщат боклукчийски кофи в центъра на Лондон. Нанесени бяха щети на няколко автомобила, предават информационните агенции.

"Малък брой хора" успели да влязат на "Уембли" без билет, съобщи още лондонската полиция, цитирана от Франс прес. На видеоклип, публикуван в социалните мрежи, група мъже удрят и ритат други хора в коридори на стадиона.

Как Италия стигна до титлата

Италия е новият футболен крал на Европа! "Скуадра адзура" спечелиха така бленуваната купа европейското след драматичен финал срещу Англия. Двата отбора не успяха да се победят в редовното време и продълженията във финалния мач. Дузпи решиха при кого да отиде титлата в края на вечерта.

Люк Шоу вкара за домакините още във 2-ата минута, но Леонардо Бонучи възстанови равенството в 67-ата. Така мачът в редовното време завърши при резултат 1:1. Той се запази и в продълженията.

Развоят на дузпите

Берарди вкара, Кейн не пропуска, Белоти го прави, Магуайър дава преднина, Бонучи изравнява, Рашфорд сгреши, Бернардески – не, Санчо, Жоржиньо и Сака пропуснаха и Италия е носител на титлата!

Срещата започна с неочакван ранен гол за "трите лъва". Люк Шоу отбеляза най-бързото попадение на Европейско първенство във втората минута.

Голът попари футболистите на Италия и в следващите минути двубоят стана значително по-нервен. След като се съвзеха, италианците имаха няколко възможности за отбелязване на изравнителен гол чрез Инсиние, Киеза, Имобиле и Верати, но до такъв не се стигна.

През второто полувреме "Скуадра адзура" изглеждаха по-опасни. След няколко пропуска логичното се случи и в 67-та минута Бонучи възстанови равенството.

До края на редовното време Италия даде всичко от себе си да спечели двубоя в първите 90 минути, но англичаните се отбраняваха добре и мачът влезе в продължения.

Малко преди края на редовните минути фен нахлу на терена и гонитбта между него и охраната създаде допълнително настроение за хората по трибуните.