След изиграването на последния 38-ми кръг в английската Премиър лийг не се стигна до изненада и Манчестър Сити е новият стар шампион на Англия.

„Гражданите“ изиграха страхотен мач и победиха като гост Брайтън с 1:4. Основният им конкурент Ливърпул свърши своята работа, побеждавайки Уулвърхемптън с 2:0 на „Анфийлд“, но всичко беше в ръцете на отбора на Пеп Гуардиола.

Брайтън започна прилично мача и дори успя да поведе в резултата в 27-ата минута. Отговорът на Сити обаче не закъсня и Серхио Агуеро изравни още в 28-ата минута.

След корнер и засичане с глава защитникът на „гражданите“ Аймерик Лапорт даде преднина на своя отбор в 38-ата минута.

През второто полувреме Сити продължи своя натиск и това доведе до логичен резултат. В 63-ата минута Риад Марез отбеляза за 1:3 след страхотен удар извън наказателното поле.

Илкай Гюндоган сложи точка на спора и надеждите на Ливърпул в 72-ата минута след перфектно изпълнен пряк свободен удар за 1:4.

Така Манчестър Сити защити своята титла, което не бе правено от десетилетие в Англия.

В двубоя на „Анфийлд“ между Ливърпул и Уулвърхемптън нямаше изненади. Мърсисайдци надиграха и заслужено победиха своя опонент с 2:0.

Садио Мане отбеляза и двете попадения, с което настигна своя съотборник и конкурент за голмайстор на Англия Мохамед Салах. Двамата завършиха кампанията с 22 попадения.

Компания им прави още един африкански футболист – нападателят на Арсенал Пиер-Емерик Обамеянг, който се разписа при победата на Арсенал като гост на Бърнли с 1:3. Така тримата африканци ще си поделят голмайсторския приз.

Битката за топ 4 завърши без изненади. Макар и да направиха равенства в своите мачове, Челси и Тотнъм завършиха съответно на 3-то и 4-то място.

„Сините“ от Лондон направиха нулево реми с Лестър, докато „шпорите“ изиграха труден мач като домакин на Евертън, в който завършиха 2:2.

Това обаче беше достатъчно за Тотнъм да завърши пред Арсенал, макар и с 1 точка преднина.

Манчестър Юнайтед преживя поредния си горчив провал. „Червените дяволи“ загубиха у дома с 0:2 от вече изпадналия отбор на Кардиф Сити. Така те изпращат горчивия сезон с 3 загуби и 2 равенства в последните си 5 мача, заради които не успяха да се класират в Шампионската лига за следващия сезон и ще играят в Лига Европа.