Испанският шампион Барселона победи Ливърпул на своя „Камп ноу“ с 3:0 и уверено гледа към финала на Шампионската лига в Мадрид.

За домакините точни бяха Луис Суарес в 26-ата и Лионел Меси на два пъти в 75-ата и 82-ата минута.

Гостите от Ливърпул пък се отличиха с много добра игра и дори успяха да надвият каталунците във владението на топката – 52 на 48 процента.

Мърсисайдци доминираха и в почти всички останали показатели освен головете – например тимът на Юрген Клоп направи 25 центрирания срещу само 9 за Лео Меси и компания.

Макар и с по-добра игра, Ливърпул се оказа изоставащ в резултата в 26-ата минута, когато домакините откриха. Артуро Видал подаде на Филипе Коутиньо вляво, който продължи към Жорди Алба. Левият бек отправи прекрасно центриране, а Луис Суарес успя да се отскубне от Жоел Матип и Върджил Ван Дайк излизайки почти сам срещу вратаря Алисон, промушвайки топката покрай него.

Ливърпул продължи с пресата и добрата игра и през второто полувреме, но късметът отново се усмихна на Барселона. В 75-ата минута, при една от малкото си възможности, каталунците успяха да отбележат. Атаката тръгна от Меси, който подаде към Сержи Роберто, който пък пусна топката към Луис Суарес. Авторът на първия гол стреля, но топката се удари в гредата и рикушира точно пред Лионел Меси, който я овладя на гърди и успя да вкара.

В 82-ата минута Меси сложи точка на спора след брилянтно изпълнен пряк свободен удар над стената. Самият фаул за пряк свободния удар също беше изработен от 10-ата на Барселона.

До края на мача Ливърпул имаше още шансове, но така и не успя да преодолее вратаря на домакините Марк-Андре тер Щеген.

Реваншът на „Анфийлд“ е седмица по-късно, но шансовете пред мърсисайдци изглеждат силно ограничени, след като те не успяха да отбележат дори попадение в каталунската столица.

В другия полуфинален мач от Шампионската лига холандският Аякс надви Тотнъм с 0:1 като гост в Лондон.